Tutaj rodzi siê szlachta
Administrator
Tablica QOMO HiteVision
Opis :
TABLICA INTERAKTYWNA IR – POZYCJONOWANIE W PODCZERWIENI
POWIERZCHNIA MAGNETYCZNA, SUCHO¦CIERALNA
Technologia IR (pozycjonowanie w podczerwieni)
Obs³uga za pomoc± dowolnego pisaka, wska¼nika lub palca
Przek±tna tablicy: 88"
Przek±tna powierzchni roboczej: 79”
Wymiar tablicy (szer./wys.): 1818 x 1325 mm
Wymiar powierzchni roboczej (szer./wys.): 1649 x 1157 mm
Waga 25kg
Urz±dzenie wspó³pracuj±ce z komputerem i projektorem multimedialnym. Dzia³a jak du¿y ekran dotykowy, który mo¿e byæ obs³ugiwany za pomoc± palca lub dowolnego wska¼nika.
Cechy szczególne:
obs³uga za pomoc± palca lub dowolnego pisaka czy wska¼nika
powierzchnia ca³kowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne (ewentualne uszkodzenie nie wp³ywa na dzia³anie tablicy)
powierzchnia matowa, nie powoduje refleksów przy projekcji
powierzchnia porcelanowa – sucho¶cieralna i magnetyczna
Tablice interaktywne znajduj± zastosowanie zarówno w szko³ach jak i na rynku biznesowym, podczas spotkañ firmowych, anga¿uj±c s³uchaczy i zapewniaj±c im interaktywne ¶rodowisko pracy oraz jednakowy dostêp do informacji.
Na czym polega dzia³anie tablicy ?
Tablice pozycjonowane w podczerwieni Qomo
Tablice wyposa¿ono w system pozycjonowania w podczerwieni, co umo¿liwia pos³ugiwanie siê dowolnym wska¼nikiem. Zniszczenie powierzchni tablicy nie powoduje b³êdów w jej dzia³aniu, a jedynie pogorszenie jako¶ci wy¶wietlanego obrazu.
Nie mo¿na tego powiedzieæ o wbudowanych w ramê czujnikach podczerwieni, które nie s± tak odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak tablica, choæ zakryte dosyæ grubym tworzywem.
Tablice elektromagnetyczne Interwrite
Urz±dzenie wyposa¿one jest w elektromagnetyczny system pozycjonowania i wymaga u¿ywania elektronicznych pisaków. Maj± one dwa przyciski emuluj±ce przyciski myszy (górny odpowiada prawemu przyciskowi myszy, dolny lewemu). Nieu¿ywane przechowuje siê w ³adowarce, montowanej z boku tablicy.
Tablica mo¿e pracowaæ w trybie interaktywnym (Interactive Mode), który wymaga u¿ycia projektora (pracuje siê elektronicznymi pisakami), oraz w trybie bez projektora (Whiteboard) - pod³±czona jest wówczas tylko do komputera, a pisze siê markerami sucho¶cieralnymi, na³o¿onymi na elektroniczne piórka. Efekty pracy mo¿na zachowaæ w komputerze.
Tablice dotykowe
Technologia dotykowa oparta jest na wykorzystaniu dwóch warstw i mechanicznym stykaniu siê ich w miejscu nacisku. System analizuje zmiany oporno¶ci i na tej podstawie lokalizuje wska¼nik. Pozwala to na wykorzystanie dowolnego typu pisaka, nawet palca. Tablica wykonana w tej technologii nie jest tak odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak modele wykorzystuj±ce czujniki podczerwieni, z kolei bardziej podatne na niekorzystne warunki w sali, jak np. ¶wiat³o padaj±ce na tablice, które w bardzo niesprzyjaj±cych okoliczno¶ciach mog± o¶lepiæ czujniki podczerwieni.
Tablice elektromagnetyczne
Technologia ta polega na wykorzystaniu siatki umieszczonej pod powierzchni± tablicy, po³±czonej z kontrolerami indukcji dla osi X i Y. Zbli¿enie pisaka elektronicznego do powierzchni tablicy wzbudza indukcjê elektromagnetyczn± na konkretnych "drucikach" siatki i pojawienie siê pr±du w kontrolerach. Na tej podstawie okre¶lane s± wspó³rzêdne po³o¿enia wska¼nika na tablicy. Zalet± tej technologii jest mo¿liwo¶æ pracy na tablicy bez dotykania jej powierzchni (do 1 cm od powierzchni). Przypadkowe jej dotkniêcie rêk± czy innym przedmiotem nie powoduje przesuniêcia wska¼nika. Niestety musimy uwa¿aæ, aby nie zgubiæ do³±czonego pisaka i pamiêtaæ o jego ³adowaniu.
Offline