Bodybuilder - 2014-04-09 05:43:38

Tablica QOMO HiteVision
http://www.alsen.pl/files/photos/06/238606/171963/small.jpg


Opis :

TABLICA INTERAKTYWNA IR – POZYCJONOWANIE W PODCZERWIENI
POWIERZCHNIA MAGNETYCZNA, SUCHOŚCIERALNA

Technologia IR (pozycjonowanie w podczerwieni)
Obsługa za pomocą dowolnego pisaka, wskaźnika lub palca
Przekątna tablicy: 88"
Przekątna powierzchni roboczej: 79”
Wymiar tablicy (szer./wys.): 1818 x 1325 mm
Wymiar powierzchni roboczej (szer./wys.): 1649 x 1157 mm
Waga 25kg

Urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, który może być obsługiwany za pomocą palca lub dowolnego wskaźnika.


Cechy szczególne:
obsługa za pomocą palca lub dowolnego pisaka czy wskaźnika
powierzchnia całkowicie odporna na uszkodzenia mechaniczne (ewentualne uszkodzenie nie wpływa na działanie tablicy)
powierzchnia matowa, nie powoduje refleksów przy projekcji
powierzchnia porcelanowa – suchościeralna i magnetyczna

Tablice interaktywne znajdują zastosowanie zarówno w szkołach jak i na rynku biznesowym, podczas spotkań firmowych, angażując słuchaczy i zapewniając im interaktywne środowisko pracy oraz jednakowy dostęp do informacji.


Na czym polega działanie tablicy ?

Tablice pozycjonowane w podczerwieni Qomo
Tablice wyposażono  w system pozycjonowania w podczerwieni, co umożliwia posługiwanie się dowolnym wskaźnikiem. Zniszczenie powierzchni tablicy nie powoduje błędów w jej działaniu, a jedynie pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu.
Nie można tego powiedzieć o wbudowanych w ramę czujnikach podczerwieni, które nie są tak odporne na uszkodzenia mechaniczne, jak tablica, choć zakryte dosyć grubym tworzywem.


Tablice elektromagnetyczne Interwrite
Urządzenie wyposażone jest w elektromagnetyczny system pozycjonowania i wymaga używania elektronicznych pisaków. Mają one dwa przyciski emulujące przyciski myszy (górny odpowiada prawemu przyciskowi myszy, dolny lewemu). Nieużywane przechowuje się w ładowarce, montowanej z boku tablicy.
Tablica może pracować w trybie interaktywnym (Interactive Mode), który wymaga użycia projektora (pracuje się elektronicznymi pisakami), oraz w trybie bez projektora (Whiteboard) - podłączona jest wówczas tylko do komputera, a pisze się markerami suchościeralnymi, nałożonymi na elektroniczne piórka. Efekty pracy można zachować w komputerze.


Tablice dotykowe
Technologia dotykowa oparta jest na wykorzystaniu dwóch warstw i mechanicznym stykaniu się ich w miejscu nacisku. System analizuje zmiany oporności i na tej podstawie lokalizuje wskaźnik. Pozwala to na wykorzystanie dowolnego typu pisaka, nawet palca. Tablica wykonana w tej technologii nie jest tak odporna na uszkodzenia mechaniczne, jak modele wykorzystujące czujniki podczerwieni, z kolei bardziej podatne na niekorzystne warunki w sali, jak np. światło padające na tablice, które w bardzo niesprzyjających okolicznościach mogą oślepić czujniki podczerwieni.

Tablice elektromagnetyczne
Technologia ta polega na wykorzystaniu siatki umieszczonej pod powierzchnią tablicy, połączonej z kontrolerami indukcji dla osi X i Y. Zbliżenie pisaka elektronicznego do powierzchni tablicy wzbudza indukcję elektromagnetyczną na konkretnych "drucikach" siatki i pojawienie się prądu w kontrolerach. Na tej podstawie określane są współrzędne położenia wskaźnika na tablicy. Zaletą tej technologii jest możliwość pracy na tablicy bez dotykania jej powierzchni (do 1 cm od powierzchni). Przypadkowe jej dotknięcie ręką czy innym przedmiotem nie powoduje przesunięcia wskaźnika. Niestety musimy uważać, aby nie zgubić dołączonego pisaka i pamiętać o jego ładowaniu.

www.polishspeedwaymenag.pun.pl www.poke-fan.pun.pl www.ptakiozdobne.pun.pl www.robole.pun.pl www.superheroes.pun.pl